AKLINIZDA NE VARSA?

Merak ettiğiniz herşey burda...

Web-sitesi-tasarimi-gelistirme

Web Sitesi Tasarımı & Geliştirme

1- Tasarım Site tasarımı öncelikle, kullanıcı beklentileri ve ihtiyaçlarına uygun olmalıdır. Tasarım sitenin görünümüdür. İyi olarak nitelendirilebilecek tasarım, yüksek kalitede, amaca uygun ve verdiği mesajı destekler nitelikte olmalıdır. Sadece güzel bir giriş sayfası olmaktan öted, kullanılan görsel öğelerin ve yapının bir bütünlük içinde olması ve objelerin bu amaca hizmet eden şekilde tasarlanmış ve de düzenlenmiş olması önemlidir.

Web Sitesi SEO Hizmeti

Web Sitesi SEO Hizmeti

SEO, ?search engine optimization? Türkçe anlamıyla ?arama motoru optimizasyonu? demektir. SEO bir web sitesi için altın değerindedir çünkü SEO sayesinde siteniz arama motorlarında daha üst sıralarda yer alır ve daha çok ziyaretçisi olur. Google, Yandex, Yahoo, Bing v.b. arama motorlarında firmaların faaliyet alanıyla ilgili kelimelerde ön sırada çıkması her firmanın arzu edeceği bir durumdur. Ziyaretçi ise elbette web sitesinin velinimetidir. Bir SEO, sitenizi iyileştirip size zaman kazandırabileceği gibi sitenize zarar da verebilir. SEO?nun size sunacağı faydaları özetleyecek olursak;

Hosting ve Domain Nedir?

Hosting Nedir?

Kendinize ait bir web sitesi kurmak istiyorsanız önce bir domain (alan adı) almalısınız daha sonra hazırlanmış olan yada hazırlanacak olan web sitenizin dosyalarının (html, php, asp, fotoğraf dosyaları vs…) çalışacaği bir alan ( disk alanı ) olması gerekir ki hazırlanan web sitesini hosting alanına yüklemelisiniz. Böylece sitenizi ziyaret etmek isteyen kullanıcılar browserların da (internet tarayıcılarında örn.:internet explorer, firefox, netscape, google chrome gibi) sizin domain adresinizi yazdıklarında internet sitenizi görüntüleyebilirler.

Domain Nedir?

Domain Nedir?

Domain web sitesinin tanımlandığı ve tarayıcı üzerinden erişim sağlandığı isimdir. Alan Adları kesinlikle süresiz olarak satın alınamaz. Yalnızca berlirli süreler arasında kendi üzerinize kiralayabilirsiniz. Yenileme işlemleri ile bu sahiplik sürenizi uzatabilirsiniz.

Domainler sonlarında ki ” .com, .net, .org “ gibi uzantılara göre sınıflandırılır ; .com -> Ticari amaç için kurulan siteler için kullanılır, en çok tercih edilen domain uzantısıdır. .net -> Network kısaltmasıdır, en çok bilgilendirme ve internet hakkında ki ticari amaclı siteler içindir.